Zmiany

Powinienem rozpocząć tego posta od jakiegoś pseudofilozoficznego wstępu na temat zmian w życiu. Jednak jak mówiła kiedyś Sarenka „Nie filozuj.”, a zatem wstępu nie będzie.

Zmiany w jajku

Pierwszą grupę zmian stanową zmiany w Egg Framework. Kilkanaście dni temu pojawiła się wersja 2.0M1-SNAPSHOT. W praktyce oznacza to pojawienie się Egg2. Zmian w stosunku do „starego” jajka jest dość dużo. Po pierwsze zmieniła się struktura pakietów. Egg Framework i Egg2 nie są ze sobą, w żaden sposób, kompatybilne. Na całe szczęście nie zmieniła się lista bibliotek, od których Egg jest zależny. Doszedł co prawda Xalan 2.7, ale to ze względów raczej konfiguracyjnych i zapewne będziemy pracować nad rozwiązaniem pewnego problemu około Xalanowego.

Najistotniejszą zmianą jest wprowadzenie, w końcu, różnych pakietów integracyjnych dla różnych platform. Chcemy dzięki takiemu rozwiązaniu osiągnąć maksymalną przenośność jajka pomiędzy platformami. Na dobry początek Jacek stworzył pakiety pozwalające na integrację ze Springiem oraz samodzielny pakiet egg2-controller z własnym MVC. Chciałbym w najbliższym czasie spróbować „dogdać” Jajko z EJB3. Jednak związane jest to ze …

zmiany w pracy

Ano nastał ten dzień kiedy odchodzę z mojej fabryczki. Obrałem kurs na MSWiA i najbliższych kilka lat chcę spędzić pracując na rzecz Ojczyzny. Wiąże się to, poza ogromną satysfakcją i poczuciem dumy, z poznaniem zupełnie obcych mi technologii takich jak EJB3 czy OSGi. Czeka mnie wiele pracy, by na początku sprostać wymaganiom nowego szefostwa. Jednak lubię zabawę związaną z nauką i programowaniem, więc jestem dobrej myśli.

Nie będę się rozpisywał co i jak dokładnie się wydarzyło w starej i jak wyglądała rekrutacja w nowej fabryczce, ale w każdym bądź razie poznam w końcu EJB. Skoro poznam to i postaram się je zintegrować z Egg2. Egg w tym przypadku dostarczał by tylko kontrolerów i widoków, a EJB było by warstwą modelu. Czyli zamienił stryjek JSPy na egg2-view-xhtml.

zmiany w szkole

Po szczęśliwym ukończeniu Wydziału Fizyki UW. Dostałem się na WIT na kierunek, niestety, Zarządzania. Zmieni się to za rok. Idę na informatykę i walę to.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To create code blocks or other preformatted text, indent by four spaces:

    This will be displayed in a monospaced font. The first four 
    spaces will be stripped off, but all other whitespace
    will be preserved.
    
    Markdown is turned off in code blocks:
     [This is not a link](http://example.com)

To create not a block, but an inline code span, use backticks:

Here is some inline `code`.

For more help see http://daringfireball.net/projects/markdown/syntax