Javowe FiXowanie – wdrożenie appletów

Pamiętacie program z poprzedniego posta? Teraz spójrzcie na prawą kolumnę na sam dół. Ok… mamy dział „Javowe FiXowanie” w, którym będą umieszczane różne małe gadżety napisane w JavaFX Script.
Dziś zajmiemy się sprawą wdrożenia aplikacji JFXS jako appletu. Sprawę poruszył Adam Kukowka w mailu do mnie. Niestety pisał jak byliśmy w Trzciance co spowodowało małe opóźnienie i mało dokładną odpowiedź. Czas najwyższy to naprawić.

Wdrożenie appletu

Będziemy używać NBa, bo tak jest najprościej. Po stworzeniu projektu otwieramy plik ./nbproject/project.properties. Pierwsze trzy linijki odpowiadają za ustawienia appletu. Nas na razie interesuje tylko wysokość i szerokość. Należy je ustawić na coś rozsądnego (czyt. rozmiary zgodne z tym co mamy zamiar używać). Reszta jest nieistotna.
Kodzimy, kodzimy, testujemy, kodzimy, zabiliśmy PM za głupotę, dalej kodzimy. Ok czas na wdrożenie „produkcyjne”. Naciskamy F11 i w katalogu ./dist/ odnajdujemy plik ProjectName_browser.jnlp i zmieniamy w nim wpisy jnlp:codename i homepage:href na interesującą nas domenę (czyt. tą w ramach której wdrażamy applet). Wrzucamy na serwer i gotowe.
Problemy których nie udało mi się rozwiązać to przymus ręcznej zmiany adresów. No i nie zbadałem jeszcze jak zachowają się skrypty dostarczone przez producentów (Suna) do „appletowania” aplikacji. Kwestia czasu.

//edit:
KosciaK słusznie zwrócił mi uwagę na błąd pojawiający się na stronach z pojedynczymi postami. Rozwiązanie problemu jest następujące. Gdy wrzucimy na serwer naszą aplikację należy w skrypcie generowanym przez NB zamienić nazwę pliku jar na pełen jego adres wraz z domeną.

Jedna myśl na temat “Javowe FiXowanie – wdrożenie appletów

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To create code blocks or other preformatted text, indent by four spaces:

    This will be displayed in a monospaced font. The first four 
    spaces will be stripped off, but all other whitespace
    will be preserved.
    
    Markdown is turned off in code blocks:
     [This is not a link](http://example.com)

To create not a block, but an inline code span, use backticks:

Here is some inline `code`.

For more help see http://daringfireball.net/projects/markdown/syntax