JKM, czyli Jak Kłamać Można

Pewien bardzo popularny w internecie polityk, którego z nazwiska nie wymienię, bo nie chcę sobie psuć bloga ogłosił wszem i wobec, że cytując:

W przyszłym tygodniu Unia Europejska organizuje obchody Dnia Europy. W tym dniu na wszystkich budynkach użyteczności publicznej wywieszone mają zostać unijne flagi.

Do szkół zostaną przesłane z Parlamentu Europejskiego specjalne instrukcje, w jaki sposób należy świętować Dzień Europy. Jeżeli zadania w tym zakresie nie zostaną wykonane, urzędnicy z Brukseli zapowiadają wysokie kary.

Oczywiście jego wyznawcy radośnie podchwycili to jakże niewinne kłamstewko dając upust swoim werbalnym plemnikom na wykopie. Mamy tu okazję przeczytać o:

Pomijam tu to, że większość komentujących komunizm zna z opowiadań względnie jako i ja na komunizm srała zasrywając komunistyczne, a jakże, pieluch tetrowe. W każdym bądź razie okazuje się, że wystarczy, by Duży Wódz (coś około 190cm wzrostu) coś powiedział i już nie trzeba nic sprawdzać i weryfikować. Wódz ma rację.

Nie podejrzewam by wódz miał problemy z językiem angielskim. Do osób głupich też nie należy. Wręcz przeciwnie jest osobą inteligentną i myślącą. Trudno zatem podejrzewać by nie zrozumiał przeczytanego przez siebie tekstu oraz by nie starał się zweryfikować zawartych w nim informacji. Można zatem założyć, że albo Wódz nie jest aż taki inteligentny jak o nim mówią, albo, że kłamał.

No właśnie, a jaka jest prawda? Użytkownik Ardai zamieścił, krótkie info w wykopywarce. Wieszanie fla g dotyczy tylko budynków UE, a nie wszystkich budynków administracji publicznej. Ponad to jest to tylko prośba, a nie nakaz o tym, że żadnych kar się nie przewiduje już nie wspomnę.

Przy okazji użytkownik BQP obiecał, że jak Wódz sprostuje to wyleje na siebie 5 litrów wody, a dodatkowo jak jego komentarz z obietnicą otrzyma 300 głosów pozytywnych to ilość wylanej wody wzrośnie do trzech 10 litrowych wiaderek.

3 myśli na temat “JKM, czyli Jak Kłamać Można

 1. Wymagać czytania ze zrozumieniem i sprawdzania od innych i jeszcze ich krytykować owszem można. Tylko problem się pojawia wtedy gdy samemu się tego nie robi. Ewidentnie nie powiedział tego „Wódz”. Jest to informacja tłumaczona przez pracowników bądź wolontariuszy współpracujący z portalem w tym przypadku jest to „TP” (I raczej nie sądze aby „Wodz” podpisywał tak się podpisywał):
  „Źródło: express.co.uk
  Opracował: TP”
  Pozdrawiam

 2. Co może oznaczać, że Wódz jest manipulowany przez tzw. Żydokomunę Brukselsko-Moskiewską, bo na wersję na baterię jeszcze nie wygląda.

  Nie zmienia to faktu, że jeżeli wódz coś podpisuje, względnie pozwala na podpisanie, swoim nazwiskiem to powinien to sprawdzić.

 3. @Ostry

  Czy w Polsce, jak Fakt czy SE napisze, że Ufo porwało komuś krowę (czy inne cuda, które potrafią się pojawiać w tych gazetach) to też im wierzysz na słowo? Daily Express (bo express.co.uk to webowa strona tej gazety) to właśnie brytyjski odpowiednik SE czy Faktu, taki typowy brukowiec, w którym pojawią się nawet najgłupsze historie, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto to przeczyta(czasami aż dziw bierze, kto).
  I jeszcze odnośnie kto to opracował: Całkiem niezła sztuczka. Jeśli jakiś news okazał by się prawdą, to cały splendor dla Jaśnie Pana, jak to jednak ściema – „opracował to jakiś TP, to jego wina!”.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To create code blocks or other preformatted text, indent by four spaces:

    This will be displayed in a monospaced font. The first four 
    spaces will be stripped off, but all other whitespace
    will be preserved.
    
    Markdown is turned off in code blocks:
     [This is not a link](http://example.com)

To create not a block, but an inline code span, use backticks:

Here is some inline `code`.

For more help see http://daringfireball.net/projects/markdown/syntax