Wspomnienia podevcrowdowe 2014

Tegoroczny DevCrowd był dla mnie nie lada wyzwaniem. Dwie prezentacje wymagały nie tylko dość mocnego ogarnięcia się, ale też okazały się dużym obciążeniem jeśli chodzi o gadane. Z drugiej strony oznaczało to też, że zamiast jednej przegapiłem dwie fajne prezentacje. No ale po kolei…

StackOverflow, GitHub i twitter jako narzędzia profesjonalnego rozwoju programisty – Jacek Laskowski

Jacek (@jaceklaskowski) opowiedział jak z jego punktu widzenia działają twotter, github i stackoverflow w kontekście rozwoju i samodoskonalenia. Otrzymaliśmy zatem solidną dawkę przykładów oraz recept na to jak zaistnieć w środowisku jako profesjonalista oraz osoba, która jest postrzegana jako chętnie dzieląca się wiedzą.
Całkiem fajna prezentacja 🙂

Programista to za mało – Bartłomiej Nićka

Bartek skupił się na tym co poza twardymi umiejętnościami warto rozwijać w życiu. Jakie są relacje na linii programista – klient i dlaczego we współczesnym świecie tak ważne są zdolności komunikacji. Mam na to trochę inne zapatrywanie i nie zgadzam się ze wszystkimi tezami prezentacji. Jednak programiści to ludzie, do których należy podchodzić z ogromnym szacunkiem, a relacja musi być oparta na zaufaniu. Smutnym wnioskiem z prezentacji było to, że zawód programisty nie jest postrzegany jako prestiżowy. I ciężko się z tym nie zgodzić.

Javascript development done right – Paweł Szulc

Paweł (@paulszulc) w swoim stylu opowiedział o różnicach mentalnych pomiędzy javascriptem, a programistami java. Termin na dziś „Mordor script”. Prezentacja bardzo wartościowa pod względem merytorycznym ponieważ pokazał w niej rzeczy, które zazwyczaj stają się pułapkami na programistę java zabierającego się za javascript.

Scrum, but… – Matt Harasymczuk

Matt (@TheAgileMatt) opowiedział trochę o tym jak scrum działa w praktyce. Kiedy go stosować, a kiedy iść w stronę innych metodyk. Sama prezentacja bardzo ciekawa, choć styl z serii tych, które średnio lubię. Ogólne wrażenie jednak pozytywne.

How To Tackle Java EE 7 – prezentacja zdalna – Adam Bien

Adam (@AdamBien) zrobił nam krótki kurs javy ee 7. Bardzo tutorial, bardzo podstawy…. such not wow. Choć prelegent to superman javy, jeden z Java Champions, to temat jak i wykonanie mnie zawiodły. Nic ponad to co mogę znaleźć w podstawowych tutkach.

Podsumowanie

Jak zwykle było super. I mam nadzieję, że za rok też się spotkamy 🙂

Jedna myśl na temat “Wspomnienia podevcrowdowe 2014

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To create code blocks or other preformatted text, indent by four spaces:

    This will be displayed in a monospaced font. The first four 
    spaces will be stripped off, but all other whitespace
    will be preserved.
    
    Markdown is turned off in code blocks:
     [This is not a link](http://example.com)

To create not a block, but an inline code span, use backticks:

Here is some inline `code`.

For more help see http://daringfireball.net/projects/markdown/syntax