Najlepsze wprowadzenie do AngularJS

Tytuł:AngularJS Essentials
Autor:Rodrigo Branas
Rok:2014
ISBN:978-17-83980-09-3

Dawno, dawno temu gdy zaczynałem pracę to frameworki javascriptowe były hm… biedne. Była jakaś pierwsza wersja prototype. Ajaxa wyklepywało się ręcznie, a o SPA nikt nie słyszał. Co prawda próbowaliśmy robić coś w tym stylu, ale nie szło. Później nastąpił wysyp rozwiązań. Jednym z nich jest AngularJS.

Rodrigo Branas w swojej książce opisuje pierwsza wersję Angulara. Jest to troszkę starawa, ale nadal bardzo popularna biblioteka. Mamy tu wszystko. Od podstawowych kroków poprzez omówienie mvc, szablonów, scope-ów na testowaniu integracyjnym kończąc. Jest to w praktyce kompletny podręcznik angulara, który pozwala na zapoznanie się z biblioteką na poziomie pozwalającym na wdrożenie jej w projekcie.

Sama książka opiera się o prosta aplikację (listę todo) na której przykładzie omawiane są kolejne elementy frameworku. Jedyne co mi przeszkadza to organizacja książki, w której przesunięto cały opis testów na sam koniec. Powoduje to, że rozdział poświęcony testowaniu jest oderwany od treści i wymusza ciągłe powroty. Jednak równoległe tworzenie testów i właściwego kodu wydaje mi się naturalniejsze zarówno w czasie pracy jak i nauki.

Książkę mogę z czystym sumieniem polecić osobom, które nie miały jeszcze do czynienia zarówno z AngularJS jak i z Javascriptem.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To create code blocks or other preformatted text, indent by four spaces:

    This will be displayed in a monospaced font. The first four 
    spaces will be stripped off, but all other whitespace
    will be preserved.
    
    Markdown is turned off in code blocks:
     [This is not a link](http://example.com)

To create not a block, but an inline code span, use backticks:

Here is some inline `code`.

For more help see http://daringfireball.net/projects/markdown/syntax