Już lato…

Szybko minęło. W sumie 96 wpisów w ramach blogowej wiosny… Gdy zabierałem się za ten cykl, to nie zauważyłem, że będzie to około 10% wszystkich wpisów na blogu. To było dużo pracy. Były święta i długie weekendy. Jeździliśmy po Polsce i zwiedzaliśmy. Czasami trzeba było „wyprodukować” kilka tekstów w przeciągu jednego dnia. Jednak udało się.

Co dalej?

Wiele razy słyszałem, że szata graficzna bloga jest zła. Mam tego świadomość i plany, by coś z tym zrobić. Może przez wakacje uda się jakoś rozwiązać ten problem. Łatwo nie będzie, bo treść jest specyficzna, co czyni układ graficzny trudnym do zaprojektowania.

Inna sprawa to korekta starszych wpisów. Szczególnie pod kątem poprawności listingów, ich formatowania i organizacji. Tu też czeka mnie dużo pracy.

Nadal otwartym tematem jest napisanie kilku pluginów do obsługi listingów. Szczególnie jeśli chodzi o wstawianie kodu do treści, bo to kuleje najbardziej.

Co teraz?

Zapewne kilka dni odpoczynku od pisania. Muszę przygotować kurs Kotlina, którego wersja skrócona już pojutrze.

uf… dało się 🙂

6 myśli na temat “Już lato…

  1. Tylko nie zmieniaj szaty na jasną, ciemne kolory są najlepsze 🙂

  2. @Zatroskany, to jest jeden z tych elementów, które bardzo trudno zaprojektować. Najchętniej dobrałbym kolory tak jak darcul w IntelliJ, ale z drugiej strony wiem, że trudno czyta się dłuższe teksty w takiej konfiguracji.

  3. Gratulację. Ja mam problem z napisaniem jednego tekstu tygodniowo :-). Podziwiam 🙂

  4. Widzę, że używasz WordPressa. Nie wiem czego konkretnie potrzebujesz do listingów, ale ja używam wtyczki Crayon Syntax Highlighter i jak do tej pory jestem zadowolona. Ładnie formatuje kod, ma sporo opcji dotyczących wyboru języka, czcionki itp.

  5. @Ania, nie tylko formatowanie, ale też ogólnie organizacja tekstu, bo zdarzają się takie, które mają objętość artykułu do gazety. Wtedy ciężko przeczytać tak długi tekst niezależnie od wyglądu.

Napisz odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To create code blocks or other preformatted text, indent by four spaces:

    This will be displayed in a monospaced font. The first four 
    spaces will be stripped off, but all other whitespace
    will be preserved.
    
    Markdown is turned off in code blocks:
     [This is not a link](http://example.com)

To create not a block, but an inline code span, use backticks:

Here is some inline `code`.

For more help see http://daringfireball.net/projects/markdown/syntax