RoomOverflowError, czyli o JDD 2017

W dużym skrócie było zacnie.

W szczegółach to powiem tak. Jarek Ratajski zjechał adnotacje z góry do dołu. Następnie wykonał nawrót i poprawił. Świetna prezentacja o tym, że warto czasami wrócić do podstaw języka, zamiast korzystać z rozwiązań w rodzaju Springa. Później Tomek Kleszczyński opowiedział o Kotlnie. Bardzo podstawy, ale miało to ręce i nogi. W tym samym czasie Przemysław Hojnacki mówił o chatbotach. Trochę wyszła z tego prezentacja marketingowa narzędzi i jakoś tak sztywno było. Nie sztywno było za to na prezentacji Tomka Borka, który przeszedł przez historię Javy, a następnie skompilował to, co będzie w i o Javie 9 na JDD. Szkoda tylko, że organizacja dała ciała z rzutnikami.

Potem był obiadek i młodzi programiści mogli przeżyć chwilę „historycznej grozy”, stojąc w kolejkach po papu.

Po obiadku poszedłem na prezentację Heinza Kabutza o Fork/Join i sposobach na zwiększenie utylizacji sprzętu. Z prezentacji twardych to była chyba najlepsza w pierwszym dniu. Przy okazji załapałem się na promocję kursów robionych przez jego firmę. Wyglądają całkiem zacnie. Potem udałem się na prezentację Piotra Wittchena o reactive streamach w bibliotece standardowej. Może byłem już nieogarnięty, ale jakoś tak mi to nie pasowało. Odpuściłem po 20 minutach. Ostatnia sesja tego dnia, w której uczestniczyłem to opowieść Mateusza Gajewskiego o germańskim oprawcy. Dla niezorientowanych:

Świetna prezentacja o tym, jak działa dług techniczny i jak sobie z nim radzić. Później udałem się do speakers cornera by pozalegać…

A później była impreza… i zaprawdę powiadam wam alkohol to zuo…

Drugi dzień zacząłem od prezentacji Jarka Pałki o Javie 10. Była moc… może troszkę wczorajsza, ale była. Jarek mówił nie tylko o tym, co nas czeka, ale też opowiedział, dlaczego niektóre rzeczy działają tak, a nie inaczej. Później znowu odstaliśmy w kolejce po obiad, a potem coś pierdolnęło i się zrobił RoomOverflowError. Slajdy tutaj. Dzień zakończyłem na prezentacji Ewa Nestorowicz i Dominika Dzienia o tokenach U2F. Fajna mięsna prezentacja z dodatkami hardwerowymi (żeby między ząbkami chrupało). Na koniec poszedłem na prezentację Piotrka Przybyła o graylogu. Powiem tak, ze wszystkich prezentacji na tegorocznym JDD, ta była chyba najlepszą w kategorii „pójdę jutro do pracy i to wdrożę”. Świetnie opowiedziane i były przykłady.

Podsumowując. W końcu dotarłem na JDD. Było super. Tyle tylko, że znalazłem trzy wady. Po pierwsze, całość na strasznym zadupiu. Po drugie drugiego dnia koniec o 18:15 to był mocno poroniony pomysł. Po trzecie drugiego dnia przerwy na kawę po obiedzie były na wodzie i sokach, bo kawa się skończyła, a co gorsze nie było nic na ząbek 🙁 Po 17 to prawie wszyscy już o jedzeniu myśleli.

3 myśli na temat “RoomOverflowError, czyli o JDD 2017

  1. Cześć,

    Ciekawe podsumowanie. Cóż, szkoda, że nie podobała Ci się moja prezentacja ;-(. To było moje pierwsze wystąpienie na JDD i starałem się, jak mogłem, a najciekawsze rzeczy zostawiłem na drugie 20 minut :-D. Zawsze jestem otwarty na konstruktywny feedback i chętnie poprawiam swoje prezentacje, ale niestety na podstawie tej recenzji trudno mi ocenić, co poszło źle ;-).

    Pozdrawiam.

  2. Nie zjechał adnotacji tylko kilka różnych mechanizmów, które tak się składa w mniejszym lub większym stopniu korzystają adnotacji. Nie wiem czemu opowedział to jakby adnotacje były problemem skoro te same problemy można osiągnąć XMLami.

  3. @Piotrze, no właśnie jakoś tak na początku było bez efektu łoł 🙁 szkoda trochę. Ale zawsze będą jeszcze JUGi i zapewne będzie jeszcze okazja się spotkać 😀

    @szatkus, Jarek wymienił kilka sensownych adnotacji. Wbrew pozorom jego prezentacja nie dotyczyła tylko Springa/JEE, ale mechanizmów metaprogramowania i zaszywania ważnej logiki w adnotacjach.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To create code blocks or other preformatted text, indent by four spaces:

    This will be displayed in a monospaced font. The first four 
    spaces will be stripped off, but all other whitespace
    will be preserved.
    
    Markdown is turned off in code blocks:
     [This is not a link](http://example.com)

To create not a block, but an inline code span, use backticks:

Here is some inline `code`.

For more help see http://daringfireball.net/projects/markdown/syntax