IDE week

Dziś rano sprawdzam emaila, a tam

NetBeans IDE 6.7 Now Available for Download!

Kilka dni temu mieliśmy premierę Eclipse 3.5 Galileo, a dziś premiera NetBeansa. Przy tej okazji ważna informacja. Ci co byli na szkoleniu z Geerjanem zapewne pamiętają, że zachęcał on do podjęcia trudu w celu zaliczenia kolejnego poziomu wtajemniczenia. Jednym z zadań jakie proponował Geertjan było tłumaczenie dokumentacji. Ostatnio koledzy z Czech postanowili przetłumaczyć książkę „The Definitive Guide to the NetBeans Platform 6.5”. Nie chcąc być w tyle i w myśl zasady „Polacy nie gęsi i swój język mają” zebrała się grupa tłumaczy i rozpoczęliśmy pracę nad polską edycją tejże książki. Praca została podzielona i ruszyła do przodu.

Wracamy do IDE. Jak pisałem pewien czas temu w Galileo jest trochę nowości. NB 6.7 też przyniósł nam kilka ciekawostek. Przede wszystkim rozbudowano pluginy do Mavena i Javy. Mamy w końcu ulepszone uzupełnianie kodu SQL w edytorze php (co czyli NB 6.7 najlepszym niekomercyjnym edytorem php na rynku). Ulepszono integrację z Hudsonem, poprawiono współpracę z trakerami, a całość śmiga na Kenai.
Niestety nie jest tak różowo jak by się mogło zdawać. Nie ma obsługi JavaFX i nie wiadomo kiedy będzie. Nadal nie można budować projektów Platformy NetBeans za pomocą mavena.

W każdym bądź razie. Zapowiada się ciekawe kilka dni, bo będzie okazja porównać Eclipse, NetBeans i InteliJ Idea (jak odkopię licencję).

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To create code blocks or other preformatted text, indent by four spaces:

    This will be displayed in a monospaced font. The first four 
    spaces will be stripped off, but all other whitespace
    will be preserved.
    
    Markdown is turned off in code blocks:
     [This is not a link](http://example.com)

To create not a block, but an inline code span, use backticks:

Here is some inline `code`.

For more help see http://daringfireball.net/projects/markdown/syntax