Skasowałem konto na Naszej Klasie

W związku ze zmianami w regulaminie, które dawały operatorowi portalu prawo do swobodnego zarządzania wszystkimi danymi osobowymi skasowałem konto.

Wiecie co… była kiedyś taka książka „Gdyby głupota miała skrzydła. Najsłynniejsze katastrofy marketingu hi-tech.” autorstwa Merill’a R. Chapmana (muszę zresztą o niej napisać coś więcej, ale innym razem). Przedstawiono w niej jak za pomocą jednej lub ciągu nieprzemyślanych decyzji pozbawić się prawa do życia na rynku IT. Dowództwo NK chyba nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że popełniło tego typu błąd. Nowy regulamin, a w zasadzie jedna ze zgód udzielanych przy jego akceptacji, jest podręcznikowym przykładem jak szybko wykończyć własny biznes. Jeżeli podsuwamy klientowi do podpisania cyrograf, w którym sprzedaje oddaje za darmo prawo do marketingowego wykorzystania wszystkich danych osobowych oraz wizerunku to należy liczyć się, że wybuchnie afera.
Cóż… na głupotę nie ma lekarstwa. Jestem ciekaw co będzie działo się w najbliższym czasie. Czy wzorem Grono NK zamieni się w suchą i mało atrakcyjną rodzynkę? A może dzieci neo oleją i tylko czekać na publikację katalogu „Pedobear poleca” zawierającego fotki i namiary na zainteresowanych? Może w końcu GIODO dobierze się na poważnie NK do dupy? Na wycofanie nowej wersji regulaminu nie liczę. Swoją drogą nieudzielenie tej jednej zgody, z czterech dostępnych, powoduje skasowanie konta.

5 myśli na temat “Skasowałem konto na Naszej Klasie

 1. A poinformowało jakoś użytkowników, czy tak po prostu po cichu zmieniło sobie regulamin na zasadzie „a może nikt nie zauważy”?

 2. Zmiana jest głębsza. Nie ma już „Nasza-Klasa” jest „NK”. Przebrandowanie bez przebrandowania. Wizualnie zmieniło się logo.

 3. Logo to chyba już dość dawno zmienili. Chyba, że teraz znowu nastąpiła zmiana.
  Sprawdziłem i informacja o zmianie regulaminu dopiero przy próbie logowania. Zastanawiam się jednak co z osobami, które się nie zalogowały i nic nie wiedzą o zmianie regulaminu (nie widzę maila z informacją o zmianie, według nowego regulaminu mają obowiązek powiadomić, nie wiem jak to wyglądało w starym regulaminie). Czy po 30 dniach ich konto zostanie zawieszone, czy NK będzie (chyba bezprawnie, bo nie wyrazili zgody) wykorzystywać ich dane i materiały tak jakby zgodę wyrazili.
  Ale w sumie za 30 dni to już nie będzie mój problem 🙂

 4. @Adam:

  Zgodnie z art. 5.5. regulaminu żądam usunięcia moich danych osobowych z Bazy Kont (Profili) serwisu nasza-klasa.pl. W dniu dzisiejszym zlikwidowałem swoje konto w serwisie nasza-klasa.pl, wobec czego, zgodnie z art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204 ze zm.), Usługodawca nie może przetwarzać moich danych osobowych w związku z zakończeniem korzystania przeze mnie z usługi świadczonej drogą elektroniczną.

  I niech wyjdzie, że nie skasowali.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To create code blocks or other preformatted text, indent by four spaces:

    This will be displayed in a monospaced font. The first four 
    spaces will be stripped off, but all other whitespace
    will be preserved.
    
    Markdown is turned off in code blocks:
     [This is not a link](http://example.com)

To create not a block, but an inline code span, use backticks:

Here is some inline `code`.

For more help see http://daringfireball.net/projects/markdown/syntax