I po DevCrowd

Jeszcze w zeszłym roku konferencja nazywała się java4people, ale tak jak w przypadku Javarsowii tak i tu Zły Larry wymusił zmianę nazwy. Zatem będzie to relacja z DevCrowd.

Zanim o prezentacjach to powiem szczerze, że była to jak dla mnie najbardziej ekstremalna konferencja. Od momentu wyruszenia do momentu powrotu minęło raptem 23 godziny i 38 minut, a i aftera zaliczyłem bez opierdzielania 😉

Słowo ogólne

Tegoroczny DevCrowd upłynął mi pod znakiem programowania funkcyjnego. Coraz bardziej przekonuję sie co do tego paradygmatu i zapewne w tym roku wejdę głębiej w ten dziwny świat.

Przystawka

Funkcjonalne programowanie, a codzienny dewelopment – Sebastian Pietrowski o powiadał o tym jak zastosować różne elementy programowania funkcyjnego w codziennej pracy. Poruszył temat guavy jak i pokazał trochę przykładów z rubiego i pythona. W zeszłym roku @pedrowaty był chory i strasznie się gmatwał. W tym roku jak się rozpędził to aż skończył przed czasem. W każdym bądź razie bardzo fajna prezentacja pokazująca, że w Javie też się da.
Osobnym tematem jest tu dyskusja o słówku kluczowym goto oraz jego tanich podróbkach – break i continue. Dobry temat na wpis.

Zupka chińska

Użycie Clojure w aplikacjach webowych – Jacek Laskowski tym razem ewangelizował na temat Clojure. Pokazał w czym tkwi siła tego języka oraz jak szybko i bezboleśnie napisać w nim prostą aplikację webową. Zaskakujące było dla mnie to, że niektóre zdawać by się mogło trudne do zrobienia w czystej javie rzeczy w clojure są „oczywistą oczywistością”.

Danie główne

Napisz webframework w tydzień. Co daje JEE6 i jak powstał Asamal – Tomek Szymański opowiedział nam o tym jak użyć różnych elementów CDI i Java EE 6 do napisania prostego frameworku webowego „pod siebie”. Widać było, że dla @szimano opowiadanie o JEE6 i publiczne występy to nie pierwszyzna. To co wyniosłem z tej prezentacji to całkiem nowa wiedza na temat „mod_rewrite w javie i że się nie da”… 😀 po tej prezentacji już wiem, że mod_rewrite z serwera httpd apache ssie.

——
Teraz był obiadek
——

Deserek

Deser miał brodę, rogi i raciczki. Czekam na opinie o mojej prezentacji zatem.

Odgrzewany kotlecik

Jako, że Paweł Szulc nie dojechał to w jego slot wskoczył Jacek i kontynuowaliśmy zabawę z Clojure.

Podsumowanie

Paweł Stawicki – piwo dobre, ale wolę Noteckie.

Co zaś tyczy się reszty, to miejsce konferencji było super. Szkoda, że w Warszawie na co dzień nie mam możliwości skorzystania z WiFi na terenie MIMUWu o ile nie jest się (byłym) studentem. Trochę zawiodłem się na publice. Wychodzi na to, że po obiedzie duża część się zmyła do domu. Szkoda. After bardzo udany i co najważniejsze w doborowym towarzystwie.

To tyle do zobaczenia za rok.

ps. obiecałem pani w szatni, że dostanie koszulkę z Confitury. Zobaczymy co będzie.

6 myśli na temat “I po DevCrowd

  1. Małe sprostowanie. Larry nie wymusił. Uprzedziliśmy go.

    Co do piwa, coz, de gustibus non est disputandum. Jesteś drugą osobą, więc to chyba ja jestem dziwny. A może noteckie się poprawiło? Będę musiał jasnego spróbować. Chociaż tych najfajniejszych nie dostałeś. Ciężko dostać bo schodzą na pniu.

  2. O prosze, coz za pozytywna recenzja 😉

    Tyle ze nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym mod_rewritem ? Pewnie mowisz o JAX-RSie ?

    Twoja prezentacja dała radę 😉

  3. Mówię o tych czarach co odprawiałeś w temacie procesowania requestu i tego jak w adnotacji określałeś parametry.

Napisz odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To create code blocks or other preformatted text, indent by four spaces:

    This will be displayed in a monospaced font. The first four 
    spaces will be stripped off, but all other whitespace
    will be preserved.
    
    Markdown is turned off in code blocks:
     [This is not a link](http://example.com)

To create not a block, but an inline code span, use backticks:

Here is some inline `code`.

For more help see http://daringfireball.net/projects/markdown/syntax